Середня група " Казкова математика ".

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:

Художньо-естетичний розвиток: навчати дітей емоційно відгукуватися на твори художньої літератури – Івана Франка казку «Ріпка», висловлювати свої враження від почутого.

Пізнавальний розвиток: розрізняти процес лічби та його результат, вчити рахувати в межах «6»; вправляти в порядковій лічбі. Розвивати вміння давати порядковий номер.

Соціально-моральний розвиток: виховувати глядацьку культуру малят.

Мовленнєвий розвиток: вчити переказувати твір за частинами, вільно висловлювати свою думку; вміти закінчувати почате речення словами з художнього твору.

Емоційно-ціннісний розвиток:викликати в дітей позитивні емоції.

Креативний розвиток: під час продуктивної діяльності «Ріпка на городі» - формувати в дітей зацікавленість в дітей до результатів своєї праці; закріпити знання основних кольорів.

Фізичний розвиток: виробляти вміння узгоджувати свої рухи з рухами інших дітей згідно віршованого тексту, розвивати дрібні м’язи кисті руки.

Матеріал: настільний театр до казки «Ріпка»,картки з цифрами, іграшки-герої до казки, вирізані форми ріпки та чуба, клейстер, пензлі, серветки.

В С Т У П

Організація дітей.

-Діти, заплющте очі і уявіть собі, що ви знаходитесь в театрі. Зараз ви не лише почуєте, але і побачите казку «Ріпка» в обробці Івана Франка. (Показ настільного театру казки «Ріпка»)

Основна частина

-Ви переглянули і прослухали казку «Ріпка». Для нас герої казки придумали завдання. А які це завдання, ви дізнаєтесь в ході заняття.

-Хто перший тягнув ріпку? (дід)

-Хто другий? (баба)

-Кого покликали після баби? (внучка)

-У кого буде четвертий номер? (собачка)

-А хто буде п’ятим:котик чи мишка?

-Шостим за рахунком буде мишка. Її покликали останньою тягнути ріпку.

(Діти показують цифри, які позначають порядковий номер героїв казки).

Викликаю одну дитину назвати всіх героїв казки за рахунком.Хто перший?другий? і т.д..Звертаю увагу на те, як рахують діти: перший, другий, третій, четвертий, п’ятий, шостий.

-Зараз вам потрібно виконати наступне завдання:

-Назвіть всіх героїв казки, що мають хвостики, та полічіть їх.

-Хто найменший у цій казці?

-Хто найбільший герой казки?

Далі пропоную дітям пограти в гру «Що змінилося?» (Діти заплющують очі, а герої казки міняються місцями. Діти розплющують очі й говорять, хто помінявся місцями і яким став за рахунком, або вгадують, хто сховався. (повтор. 3-4 р.).

-Діти, зараз ми виконаємо ще одне завдання. Слухайте уважно. Вправа називається «Закінчи речення».

-Спочатку ріпка була маленька, а потім……….

-Взяв дід ріпку за зелений чуб……..(тягне руками, упирається ногами).

-Тягнуть потягнуть, а витягнути ………..

-Упала ріпка на діда Андрушку, дід на………….

Ми з вами працювали багато, а зараз час трохи відпочити.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Вже стомилися ми трішки,

Вийдем разом  на доріжку.

Наші ручки: 1,2,3 (оплески в долоні)

Наші ніжки: 1,2,3 (тупотять ногами)

Ось голівонька стомилась:

Вліво-вправо нахилилась.

Будем пальчики стискати,

Будем знову працювати.

-Відпочили ми трішки, а зараз приступимо до виконання ще одного завдання.

-Скільки ріпок виросло на городі? (одна)

-А ми з вами виростимо багато ріпок, якими герої казки зможуть пригостити своїх друзів.(Наклеювання готових форм).

Підсумок заняття.

-Яку казку ми сьогодні дивилися?

-Що сподобалось на занятті понад усе?

-Скільки героїв було в казці?